Oldalak

2010. október 11., hétfő

Lassan éledezik a devizapiac

Az NFP péntek után nyugodt hétfővel indult a kereskedés. Ez annak köszönhető, hogy túl sok hír nem érkezett ma, ráadásul bankszünnap volt Japánban (az egészség és sport napját tartják), az Egyesült Államokban (Kolombusz-nap) és Kanadában (Hálaadás napja) is. Ilyenkor mi is jobban tesszük, ha megajándékozzuk magunkat egy szabadnappal, és nem ülünk a chartok előtt szuggerálva az árfolyamot, hogy mozduljon már meg. Bár a brókercégek ilyenkor is nyitva szoktak lenni, a devizaforgalom nagy részét a bankok adják, így alacsony a likviditás, ami legtöbbször alacsony volatilitást eredményez. Néha viszont igen heves árfolyamváltozás is előfordulhat, hiszen a kevés piaci szereplő miatt egy nagy alapkezelő hirtelen akciója megdöntheti a piacot. Ilyen környezetben legjobb megvárnunk, amíg visszatérnek az összes szereplő. Az egyetlen fontosabb adat az ausztrál lakáshitelek százalékos változása volt, ami pontosan annyi lett (1%), amennyire számítottak az elemzők, így még az AUD árfolyamában sem okozott nagy elmozdulást.

 

Kedden már nagyobb élet lesz, minden országban megindul a kereskedés, több hír is várható: áruk és szolgáltatások fogyasztói árának változása (egyszerűbben fogalmazva: infláció) az Egyesült Királyságban éves alapon, maginfláció és külkereskedelmi mérleg. Érdemes lesz tehát a fontra figyelni, jelenleg 3,1%-os áremelkedést áraz a piac, ennél magasabb adat szigorúbb monetáris politikára ösztönözné az angol jegybankot, ami erősíti a Sterlinget. Ráadásul megszólal több pénzvilágban jelentős személy is, akik jelentős befolyással bírnak az árfolyamokat tekintve. Amerikai, angol és EKB kamatdöntő jegybankárokról van szó, élükön az EKB elnökével, Jean-Claude Trichet úrral.

 

Szerdán még mindig Londonból jönnek a legjelentősebb hírek, délelőtt 10:30-kor teszik közzé a munkanélküli segélyért folyamodók számát, ami az egész éves csökkenés után emelkedő trendben van, jelenleg már 4 ezerrel több kérelmezőre számítanak a szakértők az előző hónaphoz viszonyítva. 20 perccel korábban Ben Bernanke (FED elnök) is nyilatkozni fog, és valamikor a hajnali órákban hozzák nyilvánosságra a kínai külkereskedelmi egyenleget, ahol tetemes, 17 milliárd dollár feletti aktívumra lehet számítani ebben a hónapban. Ez árfolyamot kevéssé érint, főleg, hogy a jüan árfolyamát a kínai jegybank erősen befolyásolja annak érdekében, hogy versenyelőnyük legyen a világpiacon. Ugyanakkor a nemzetközi befektetői étvágyra hatással lehet, vagyis ha nő a pesszimizmus, akkor tovább fognak erősödni az olyan menedékdevizák, mint a jen, vagy a svájci frank, míg optimizmus esetén a kockázatosabbnak ítélt fizetőeszközök (ide tartozik a forint) kaphatnak nagy hátszelet.

 

Éjjel 11:45-kor érkezik az újzélandi kiskereskedelmi fogyasztási adat, ami igen hektikusan mozog, így nehéz megjósolni előre, mindenesetre az előző havi 0,4%-os csökkenés után most ugyanekkora emelkedést várnak az elemzők. Ez egy fontos adat a gazdaság állapotáról, a Kiwi árfolyama nagyot emelkedhet, vagy eshet a hír után, bár pont ebben az órában a legkisebb a piaci aktivitás, így lehet, hogy csak a később (korábbi?) órák folyamán lesz komolyabb elmozdulás.

 

A hét vége felé ismét több bejelentés várható, így azokról szerdán újabb cikkel jelentkezünk, addig is sikeres kereskedést kívánok:

 

Gold Forex Trading - Kovácsházi Gy.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése