Oldalak

2010. október 21., csütörtök

Unemployment Claims, Philly Fed & G20

A mai napon megérkezett a kínai GDP adat, ahogy várták, egy számjegyű növekedést mutattak fel, számszerűen 9,6%-ot. Ez nem negatív hír, tekintve, hogy a kormányzat erőfeszítéseket tesz, hogy hűtsék a gazdaságot. Délelőtt Angliából viszont igen rossz adat érkezett, a kiskereskedelmi eladások 0,2%-kal csökkentek a várt 0,4%-os növekedés helyett.

 

Délután jelentik az Egyesült Államokból a munkanélküli segélyt kérelmezők számát, továbbra is 450 ezer körül stagnál a kérelmezők száma. Előző hónapban ugyan felment 462 ezerig ez a szám, de most ismét 454 ezer az elemzői konszenzus. Ez után, 16:00-kor teszik közzé a Philly Fed termelői bizalmi indexet, amire nagyon figyel a piac. Az előző havi gyenge pesszimizmus (-0,7) után egy optimistább számot várnak a szakértők (2.3 körül). A csökkenő trend szeptemberben fodrult, ezért is várható októberben egy pozitív érték. Ez viszont már be lehet árazva a dollár árfolyamába, így arra lesz érdemes figyelni, hogy mi lesz a kereskedők reakciója a bejelentés után. Fél 5-kor földgázkészletekről érkezik adat, ez nem érinti a devizaárfolyamokat, de akinek az árupiacon van pozíciója, annak érdekes lehet. Más számottevő hír mára már nem várható.

 

Pénteken a makroadatokat tekintve két devizára lesz érdemes figyelni: az euróra, és a kanadai dollárra. Előbbinél a német Ifo intézet (a Gazdasági Kutató Intézet német megfelelője) komplex gazdasági bizalmi indexét adja köztudomásra, melyben termelőket, építkezési vállalkozókat, nagy-, és kiskereskedőket is megkérdeznek. Ez az index másfél éve szépen növekszik, de az elmúlt három hónapban érdemi változást nem mutat. E szerint Németország kilábalt a recesszióból, bizakodnak a magánszektor szereplői a gazdasági fellendülésben. Mivel Németország az EU legnagyobb gazdasága, így ha ez a bejelentés pozitív lesz, az hozzájárulhat az euró további erősödéséhez. Utóbbinál pedig a kanadai inflációs adatok, és a kiskereskedelmi eladások alakulása lesz a meghatározó hír. Az infláció hónapról-hónapra elég vegyes képet mutat, hol növekszik, hol csökken, így elég nehéz lenne bármit is jósolni. A kiskereskedelmi forgalmat pedig az elmúlt 4 hónapban rendre túlbecsülték az elemzők, ráadásul még az előjelet sem sikerült eltalálniuk. Előző havi várakozás 0,4% volt, ezzel szemben ugyanekkora csökkenés volt a tényleges szám. Ezek után most 0,5%-ra számítanak a piaci szereplők, kérdés ez mennyire áll közel a valósághoz… Mint tudjuk, az árfolyamokat nem a hírek mozgatják, hanem az emberi érzelmek, amik vezérlik a kereskedőket. Így aztán az lesz az igazán érdekes, hogy a bejelentés után mit reagál a piac, melyik irányba kezdik el rángatni az árfolyamot.

 

A hét utolsó napján, ahogy mindig, most is óvatosan kell kereskedni, mivel a délutáni órák a nagy befektetési házaknál a profitrealizálással szoktak telni, záráshoz közeledve egyre kevésbé likvid a piac, megjósolhatatlan árfolyammozgások alakulhatnak ki. Ezen felül a világ vezető hatalmai ismét egy asztalhoz ülnek a G20-as találkozó alkalmával, ami szombaton is tartani fog. Egy ilyen hétvége után sokszor nagy réssel nyit a piac, így ezért sem érdemes nyitott pozíciót hagyni, mert könnyen átugorhatja az árfolyam a Stop-unkat is akár.

 

Sikeres kereskedést kíván,

 

Kovácsházi Gy.

Gold Forex Trading

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése