A mai (2011. február 22.) heves árfolyammozgásokat nem a makrohírek okozták, mivel jelentős bejelentés nem történt. Sokkal inkább a Bahreinben zajló lázongások okozták a reggeli pánikot a tőzsdéken. Mindössze Kanadából kaptunk fontos híreket, mégpedig a maginflációs adatokat, ami az előző havi 0,9%-ról 0,6%-ra esett. Ez csökkenti a kamatemelési várakozásokat, így rossz hatással lehet a kanadai dollárra nézve.
Holnap sem számítunk túl sok hírre, délelőtt 10:30-kor a legutóbbi angol kamatdöntés részleteit tudhatjuk meg, hogy hányan szavaztak a tartás és az emelés mellett. A legutóbbi 2 : 7 óta immár 3 : 6 –hoz arányt várnak az elemzők, vagyis szép lassan a kamatemelés felé tolódhat el a Bank Of England. Mint tudjuk a kamatemelés a pénzkínálat csökkenéséhez vezet, vagyis fundamentális alapon erősödést kéne eredményeznie. Ezzel szemben sokszor látjuk ennek az ellenkezőjét, mert bár a reálgazdaság valóban így működik, de a tőzsdék ezt nem tükrözik. Itt a spekulánsok, befektetési alapok, bankok kereskedői rángatják az árfolyamot, éppen arra, amerre „kedvük tartja”. Így aztán nagyon óvatosan kell kereskedni a hírek körül, vigyázzunk rá, hogy ne essünk abba a csapdába, hogy hírkereskedőkké váljunk. Például, bejelentenek egy kamatemelést, ami józan ésszel árfolyam emelkedést jelent, így beleveszünk az adott devizába. Ezzel szemben a kamatemelés már be volt árazva az aktuális árfolyamba, és hirtelen zuhanni kezd a deviza. Többször előfordult már ilyen.
Délután 16:00-kor amerikai lakáseladások számát jelentik, ami tavaly augusztusban érte el a mélypontját 3,83 milliós értékkel. Azóta megtört a jég, emelkedésnek indult a lakáspiac, előző hónapban már 5,28 millió tranzakció történt. Ugyanennyit várnak a szakértők erre a hónapra is, de látva az emelkedő trendet elképzelhető egy még kedvezőbb érték is. Ezután már csak jegybankárok megnyilvánulásaira érdemes figyelni, más komoly hír nem várható (többek között Trichet és Weber is mikrofon elé áll a koraesti órákban). A legutolsó Európai Központ Bank kamatdöntés után komoly euró gyengülés bontakozott ki, miután az elnök nyilatkozata a vártnál kevésbé volt héja. Ebből is látszik mennyire fontos egy-egy interjú, nyilatkozat. Bár most csak a liege-i egyetemen tart egy előadást, azért a holnapi kereskedési órákban is vigyáznunk kell, mivel az arab világ lázongása miatt könnyen beborulhat az ég a tőzsdék felett.
Kovácsházi Gy.
Gold Forex Trading
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése